Папка-обкладинка для марок або кляссер? Порівняльні характеристики
Як папка-обкладинка так кляссер служать для зберігання марок. У чому ж суттєві відмінності між папкою-палітуркою і кляссером? У цій статті ми викладемо основні переваги та недоліки папки-плетіння перед кляссером для того, щоб колекціонер міг зробити висновок де йому буде зручніше зберігати філателістичний матеріал і відповідно зробити правильний вибір.
Основні переваги папки-плетіння перед кляссером:
1. Папка-обкладинка укомплектована кільцевої механікою, дозволяє видаляти, додавати, змінювати сторінки місцями. Як би Ви в альбомі не прораховували простір для Вашої колекції, завжди виявиться так, що де-то місця для марок не залишилося, а де-то його більше ніж достатньо. У клясері для перепланування простору необхідно буде перебрати всю колекцію (що вкрай болісно для старих марок), у папці палітурка ж достатньо просто клацнути кільцевої механізм і просто додати листи в відсутню місце або ж прибрати листи з непотрібного місця.
2. Сторінки до папки та обкладинки виконано їх безкислотного щільного полімеру з захисними прозорими щільними лаштунками, які повністю накривають марки, захищаючи їх цим від будь-яких можливих механічних впливів. У клясері ж марки усього на 30-50% знаходяться під захисною плівкою кишеньки, що істотно збільшує можливість механічного впливу на марки.
3. В папці-обкладинці немає пергаментних прокладкових аркушів. Ці листи в ній просто не потрібні із-за того, що абсолютно всі марки повністю знаходяться під полімерними, прозорими лаштунками. Тому процедура отлистывания пергаментних аркушів (яка досить суттєво нервує колекціонерів) в папці-обкладинці просто відсутня.
4. Папка-обкладинка комплектується листами з кишенями різних розмірів, беручи до уваги габарити колекційного матеріалу. До папки-палітурці, як правило, пропонується до 10 видів листів: листи для великих і малих блоків, марочних листів, конвертів, рулонних марок, великих, малих, середніх марок та ін. Папка-обкладинка ніби підлаштовується під колекцію. У клясері все з точністю навпаки – не кляссер підлаштовується під колекцію, а колекція підлаштовується під кляссер.
5. Знову ж, черговий раз піднімається питання збереження марок: іноді трапляються марки з особливим клейовим шаром, на якому може друкуватися папір кляссера (це нормальна властивість: листи кляссера виконані адже з картону, картон нехлорированный, але все таки, це картон). В папці-обкладинці йде безкислотний полімер, який при всьому бажанні не зможе залишити відбиток на тильній стороні марки (це цілком природна властивість полімеру).
Не дивлячись на всі переваги папки-плетіння перед кляссером, у папки палітурки є й один істотний недолік, який, між іншим, суттєво впливає на вибір колекціонера – це ціна. Ціна папки-плетіння майже в 2 рази дорожче кляссера. Для наочного прикладу наводимо посилання на стандартний кляссер на 32 сторінки: альбом для марок SAFE і на папку-обкладинку того ж об'єму, що і кляссер: папка-обкладинка для марок SAFE.