Кошик
1571 відгук
+380 (99) 613-22-36
+380 (98) 693-56-70

Як можна заощадити на папці-обкладинці для марок?

Як можна заощадити на папці-обкладинці для марок?

В попередній статті, де порівнювалися переваги папки-плетіння перед кляссером, вказувалося, що, не дивлячись на очевидні переваги папки-плетіння перед кляссером, філателісти більше віддають перевагу кляссерам через їх дешевизну (папки-плетіння майже в 2 рази дорожче кляссеров).

 

Бюджет багатьох колекціонерів не може дозволити собі придбати папку-обкладинку. Тому багато колекціонерів намагаються заощадити на аксесуарах кількома способами. Розглянемо два найбільш популярних способу.

 

Спосіб «шахрайським економії».

Купується кляссер для марок і пачка клеммташе. Марка вставляється в клемматаше, клеммташе підрізається і вставляється в кляссер – таким чином досягається один з ефектів папки-палітурки: марка на 100% знаходиться під щільним полімером і тим самим захищена від механічного впливу. Начебто хороший спосіб, але в цьому способі є два непримітних недоліки: якщо ми візьмемо необхідну кількість клеммташе для повного заповнення альбоми для марок, помножимо на ціну, ми отримаємо суму, що перевищує вартість папки-палітурки, що робить цей спосіб більш збитковим, ніж економним. Додамо ще таку дрібну деталь, що щільність і склад клеммташ не дозволяє їх нарізати простими ножицями (особисто пробував, це дуже проблемно). Для нарізки клеммташ купується гільйотина, цінова політика якої починається від $30... Наведений вище спосіб економічно доцільний тільки в тому випадку якщо колекціонер зберігає марки у клясері, але деякі з марок, найбільш цінні, він може помістити в клеммташе і потім клеммташе помістити в кляссер.

 

Спосіб «підміни палітурки».

Тут все дуже просто: купується в канцтоварах недорога папка зі стандартним двухкольцевым швидкозшивачем (типова офісна папка для аркушів формату А4), до цієї папки купуються окремо філателістичні безкислотні полімерні аркуші формату А4: посилання на листи. У результаті виходить папка-палітурка за ціною кляссера: дешево, сердито, а головне більш практичним, ніж кляссер.

 

Звичайно, професійним филателисту краще придбати филателистическую папку-обкладинку, так як у неї функціонал набагато вище, ніж у канцелярської папки. Цей спосіб доцільний для простих колекціонерів, які час від часу приділяють увагу збирання колекційного матеріалу.

 

У способі «підміни палітурки» є один момент: отвори на філателістичних аркушах можуть не збігатися з отворами канцелярської папки так як виробники аксесуарів для колекціонерів навмисне роблять нестандартні отвори на своїх листах із-за чого ці філателістичні аркуші можуть використовуватися тільки за їх папками-плетіннями. Тому будьте готові до того, що ці листи треба буде підганяти під швидкозшивач. Винятком є листи для марок німецької фірми SAFE – вони універсальні, не потребують підгонці і підходять абсолютно у всі стандартні канцелярські швидкозшивачі будь-яких виробників формату А4.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner