Кошик
1571 відгук
+380 (99) 613-22-36
+380 (98) 693-56-70

30 срібняків Юди - Дослідження монет

30 срібняків Юди - Дослідження монет

Всі, хто так чи інакше стикалися з християнством, чули про зраду Ісуса Юдою за ті самі 30 срібняків. Якби би ці монети були б знайдені, вони, напевно, очолили б список найцінніших монет усіх часів. Однак на сьогоднішній день нам залишається задовольнятися лише схожими на вигляд і датами монетами, які могли б дійсно брати участь у подіях тих днів. У ті часи в ході були срібні шекелі Тіра, звані тетрадрахмами Тіра, які містили приблизно 16 г срібла. Тобто ціна зради Ісуса була майже 0,5 кг срібла. 

 

Монети карбувалися у фінікійському місті Тір (Сур), починаючи з 125 до Різдва Христового аж до 65 року. За часів Римської імперії, хоч як це дивно, але саме цими монетами храм у Єрусалимі сплачував податок владі.

 

З одного боку монети, за наказом римлян (щоб не створювалося враження, що Палестина отримала від імперії автономію) друкувалося зображення бога Баала (Ваала), за Птолемеїв його культ злився з культом сонячного бога Геліоса. Незважаючи на те, що цей бог євреями інтерпретувався як Вельзевул, ця монета була в ході через особливу чистоту срібла (94%).  30 шекелів у той час прирівнювали до 120 добових окладів праці, вартості одного раба або невеликої ділянки землі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner