Кошик
1580 відгуків
+380 (99) 613-22-36
+380 (98) 693-56-70

Монети Німеччини регулярного карбування в період Третього Рейху - Дослідження монет

Монети Німеччини регулярного карбування в період Третього Рейху - Дослідження монет

З крутого фінансового піку, в який впала економіка Німеччини після закінчення Першої світової війни, зміг вивести Німеччину рейхсміністр Ялмар Шахт, який брав активну участь у розвитку економіки Третього Рейху до 1942 року. Нові гроші, введені Шахтом в 1923-1924 роках - рентні марки і рейхсмарки, випуск яких припинив божевільну інфляцію, що лихоманила Німеччину на початку двадцятих років, офіційно мали ходіння аж до 1948 року, а фактично були платіжним засобом до 1949 року.

 

З приходом до влади Адольфа Гітлера до 1936 всі монети регулярного випуску не зазнавали будь-яких змін зовнішнього вигляду. Лише з 1936 року монети стали карбуватися з новою, нацистською символікою. Так, герб Веймарської республіки був замінений на свастику – символ, обраний націонал-соціалістами як основний символ свого руху. Єдиною монетою, зовнішній вигляд якої не зазнав змін до кінця її ходіння, стала 1 марка. Однак із приходом до влади націонал-соціалістів її почали випускати з нікелю.

 

Першими монетами регулярного випуску зі зміненою символікою стали пфеніг: у 1936 році зі свастикою були викарбувані перші партії монет номіналом 1,2,5 і 10 пфенігів. А в 1938 році було викарбувано нові монети номіналом 50 пфенігів. Також у 1936 році символіка була замінена на монетах номіналом 2 та 5 марок із зображенням Гінденбурга на свастику.

 

 

 

 

До 1939 у зв'язку з початком Другої світової війни, випуск монет з колишніх матеріалів був припинений, і в оборот почали надходити монети з дешевших і недефіцитних сплавів - цинку та алюмінію. Монети з інших, цінніших матеріалів, стали по можливості вилучатися з обороту і пускатися в переплавку, тому на сьогоднішній день вони є більш рідкісними. У 1941 році монети з цінних металів були взагалі виведені з обігу і перестали бути платіжним засобом.

 

У період Третього Рейху випускалися також пам'ятні монети, правда їх список не такий вже й великий. Дивіться статтю Ювілейні монети Третього Рейху

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner