Як підібрати капсулу для монети?

1. Необхідно знати точний діаметр монети. Діаметр монети заміряється з допомогою штангенциркуля. Якщо штангенциркуля у Вас немає –діаметр монети можна дізнатися в нумізматичному каталозі або на сайтах і форумах для нумізматів. Ні в якому разі не робіть вимірювання лінійкою, рулеткою або яким-небудь іншим вимірювальним приладом крім штангенциркуля.
2. Потім підбираємо капсулу потрібного розміру. 2 основних методи підбору капсул:
Метод суворого відповідності. Капсулу підбираємо точно в розмір монети. Якщо монета має діаметр, наприклад, 35 мм – відповідно і беремо капсулу з внутрішнім діаметром 35 мм, Капсула замикається і монета чітко стає в таку капсулу. Якщо звернути увагу на монети в оригінальних капсулах, випущених монетними дворами, то можна помітити, що монети укладене в капсули за методом суворого відповідності.
У цього методу є один недолік – монету неможливо вилучити з капсули не пошкодивши капсули. Щоб дістати монету з капсули ― капсулу необхідно зламати. Капсули легко ламаються: злегка натискаєте на капсулу ― капсула розламується без яких-небудь неприємних наслідків для монети.
Метод багаторазового використання. Капсулу підбираємо на 1 мм більше діаметра монети. Якщо монета має діаметр, наприклад, 35 мм – беремо капсулу з внутрішнім діаметром 36 мм В таку капсулу можна багаторазово вставляти і виймати монети без яких-небудь неприємних наслідків як для капсули так і для монети. Монета у такій капсулі буде злегка "гуляти".
3. Як прорахувати зовнішній розмір капсули? За стандартом зовнішній розмір капсули = внутрішній розмір капсули + 6 мм. Однак, якщо ми маємо справу з оригінальними капсулами монетних дворів (в яких монетні двори випускають свої монети) – вони можуть бути нестандартними. Зовнішній розмір нестандартної капсули заміряється тільки за допомогою штангенциркуля. Зовнішній розмір капсули необхідно знати в разі, якщо ми хочемо помістити монету для зберігання в альбом для монет, нумізматичний кейс, монетний бокс або просто в футляр для монет.
- Монети Німеччини регулярного карбування в період Третього Рейху - Дослідження монетНові гроші, введені у 1923-1924 роках - рентні марки і рейхсмарки, випуск яких припинив божевільну інфляцію, що лихоманила Німеччину на початку двадцятих років, офіційно мали ходіння аж до 1948 року, а фактично були платіжним засобом до 1949 року. Дослідження монет Німеччини регулярного карбування в період Третього РейхуМонети Німеччини регулярного карбування в період Третього Рейху - Дослідження монет
- 30 срібняків Юди - Дослідження монетВсі, хто так чи інакше стикалися з християнством, чули про зраду Ісуса Юдою за ті самі 30 срібняків. Якби би ці монети були б знайдені, вони, напевно, очолили б список найцінніших монет усіх часів. У ті часи в ході були срібні шекелі Тіра, звані тетрадрахмами Тіра, які містили приблизно 16 г срібла. Тобто ціна зради Ісуса була майже 0,5 кг срібла.30 срібняків Юди - Дослідження монет